Локомотив (Пд) надви Марица (Пд) в първата си контрола, силен дъжд прекрати мача

Локомотив (Пловдив) надви Марица (Пловдив) с 2:0 в контролна среща, играна на стадион "Марица". Двубоят беше прекратен в 70-ата минута заради силен дъжд, който влоши състоянието на терена. Георги Георгиев (54) беше точен за Локомотив, а Ивайло Димитров (67) удвои. Проверката бе първа и за двата тима, като "пиратите" започнаха подготовка едва вчера, а "смърфовете" в началото на седмицата.

През първите десет минути на двубоя голови положения пред двете врати липсваха, а на моменти и образували се локви попречиха на футболистите да разгърнат по-добре своите атаки. Първи отборът на Марица създаде голова опасност чрез Християн Димитров. Той беше намерен в близост до дъгата и стреля от движение, като шутът му беше блокиран от защитник, а топката излезе в корнер.

В 15-ата минута Преслав Боруков напусна терена принудително след сблъсък с противников играч. Мястото му бе заето от Георги Георгиев. В 22-ата минута Локомотив стигна до гол чрез Мартин Паскалев. Бранителят беше най-съобразителен в наказателното поле и стреля с глава от упор, преодолявайки Илия Николов. Голът обаче не бе зачетен, тъй като страничният съдия вдигна флага си за засада. В 24-ата минута Петър Андреев стреля твърде неточно.

В 27-ата минута Александър Василев шутира по земя от далечна дистанция. Ударът му обаче бе слаб и не затрудни Илия Николов. В 35-ата минута Кристиан Томов се отличи с много добро спасяване след удар на Станислав Маламов. Топката падна точно пред младия страж и въпреки че се ускори, той се справи. При добавката на Домовчийски Томов отново се справи отлично.

Секунди по-късно Веселин Марчев беше намерен на десния фланг. Той тръгна да се надиграва един на един с Александър Василев, остави бранителя на земята с финт и насочи удара си в долния десен ъгъл. Томов с плонж изби в корнер. В последната минута на първото полувреме Веселин Марчев видя, че стражът на Локомотив е излязъл извън своето наказателно поле и опита да го прехвърли с удар от центъра. Опитът обаче беше несполучлив.

За второто полувреме наставникът на Локомотив (Пловдив) Александър Томаш пусна изцяло нов състав, в който попадна Едуардо Манхарес. Колумбиецът дойде в отбора в събота сутрин и ще опита да впечатли ръководството на "черно-белите". Домакините от Марица също направиха няколко промени, като в игра се появи голмайсторът Мариян Тонев.

В 54-ата минута Локомотив поведе в резултата чрез Георги Георгиев. Той беше намерен на втора греда и с глава преодоля появилия се от пейката Начев. Нападателят на Локомотив е бивш играч на Марица (Пловдив) и при попадението си не се зарадва. Четири минути по-късно Георгиев можеше да отбележи и втори гол, ако не бе чудесната намеса на Начев. Вратарят на Марица успя да блокира силен удар от близко разстояние.

В 67-ата минута Ивайло Димитров удвои преднината на Локомотив. Нападателят беше намерен в наказателното поле, промуши топката между краката на защитник и насочи удара си в долния десен ъгъл. В 70-ата минута главният съдия прекрати срещата заради наводнилия се терен.

МАРИЦА - ЛОКОМОТИВ 0:2
0:1 Георги Георгиев (54)
0:2 Ивайло Димитров (67)

МАРИЦА: Илия Николов, Йордан Пейчинов, Мартин Газиев, Димитър Аврамов, Илиян Йорданов, Милен Танчев, Християн Димитров, Дъглас Иванов, Валери Домовчийски, Веселин Марчев, Станислав Маламов

ЛОКОМОТИВ: Кристиан Томов, Антон Коспартов, Тодор Павлов, Мартин Паскалев, Александър Василев, Георги Каракашев, Бабакар Дион, Димитър Илиев, Иван Арамазов, Петър Андреев, Преслав Боруков;